V četrtek, 17.09.2020 smo izpeljali drugi športni dan v novem šolskem letu. Tokrat smo se odločili za vodne aktivnosti in obiskali Kajakaški klub Soške elektrarne, kjer so učenke in učenci pod vodstvom vaditeljev in tekmovalcev najprej dobili nekaj teoretičnih navodil v zvezi z aktivnostjo, predvsem glede varnosti in opreme, v nadaljevanju pa skupaj z učitelji in člani kluba pripravili obvezno opremo, ter čolne in odšli do mesta za vhod v vodo. Učenke in učenci so bili razdeljeni v dve skupini, ki sta se po dobri uri izmenjali v čolnih. Ena skupina je začela svoje vodno popotovanje v kajakih, druga pa v rafting čolnu. Vodna pot jih je vodila navzgor  proti toku, vse do solkanskega mostu, ter nazaj do kajakaške tekmovalne proge, kjer so si otroci privoščili,  v letošnjem letu verjetno zadnje, kopanje v osvežilni Soči.

Preživeli smo prijetno dopoldne, z novimi znanji in izkušnjami ter predvsem željo, da bi kaj podobnega še kdaj ponovili. Glede na to, da so bili učenci in učenke izredno pohvaljeni s strani članov kluba Soške elektrarne, bo izražena želja zagotovo upoštevana pri pripravi aktivnosti v prihodnje.

Dostopnost