Projekt Rastem s knjigo poteka že vrsto let. Tudi letos je 9 učencev 7. razreda naše šole obiskalo Goriško knjižnico Franceta Bevka. Knjižničarka te knjižnice jim je najprej zelo nazorno predstavila zgodovino knjižnice, njeno vlogo v širšem okolju, knjižnice, ki delujejo pod okriljem te ustanove, oddelke centralne knjižnice, način vpisa in izposoje. Predstavila jim je projekt Rastem s knjigo, ob ogledu kratkega filma pa tudi knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor, ki so jo dobili v dar.

Z vsakoletnim izvajanjem projekta želimo šolarje motivirati k branju slovenskih avtorjev, mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.
Sledil je ogled vseh oddelkov Goriške knjižnice Franceta Bevka, praktični prikaz izposoje in vračanja knjig. Učenci so spraševali o vsem, kar jih je zanimalo.

 

Dostopnost