Čeprav smo si lansko leto obljubili, da se čez leto ponovno srečamo, je bila letošnja udeležba v slovenskem projektu Simbioza giba 2019, pod geslom: “Gibanje je življenje in življenje je gibanje, ” precej skromnejša. Letošnje akcije so se udeležile zgolj dve babici in ena mama s svojimi mladimi nadobudneži. Projekt, ki združuje različne generacije v gibanju, druženju in športu je v letošnjem letu potekal od 14. do 21. oktobra, na najrazličnejših lokacijah po vsej Sloveniji. Ena izmed lokacij je bila tudi naša šola, kjer je bila ura športa organizirana 17. oktobra v popoldanskem času. Čeprav v skromnem številu smo lepo izkoristili uro vadbe, kjer smo se preizkusili v spretnostih plezanja, premagovanja ovir in najrazličnejših skokih, za zaključek pa še poizkusili s skoki na mali prožni ponjavi. Otroci so se zabavali in uživali, babici sta obujali spomine na svoje šolske dni, ki sta jih preživeli ob izvajanju takšnih vragolij, edina mama pa se je strinjala, da bi takšnih dogodkov moralo biti več, za koristi starih in mladih.

Vadbo smo zaključili ob sproščenem druženju in klepetu, z obljubo, da se prihodnje leto, pa prav zares, ponovno srečamo.

  

Dostopnost