V četrtek, 12.09.2019 smo izpeljali prvi športni dan v novem šolskem letu. Tokrat smo se odločili za vodne aktivnosti in obiskali Kajakaški klub Soške elektrarne, kjer so učenke in učenci pod vodstvom vaditeljev in tekmovalcev najprej dobili nekaj teoretičnih navodil v zvezi z aktivnostjo, predvsem glede varnosti in opreme, v nadaljevanju pa skupaj z učitelji in člani kluba pripravili obvezno opremo, ter čolne in odšli do mesta za vhod v vodo. Učenke in učenci so bili razdeljeni v dve skupini, ki sta se po dobri uri izmenjali v čolnih. Vodna pot jih je vodila navzgor proti toku, vse do solkanskega mostu, ter nazaj do spusta po brzicah tekmovalne proge, kjer smo videli tudi obračanje čolna, seveda brez kakšne nevarnosti, zato pa obilico smeha in zbadanja ob prihodu na kopno.

Preživeli smo prijetno dopoldne, z novimi znanji in izkušnjami ter predvsem željo, da bi kaj podobnega še kdaj ponovili. Glede na to, da so bili učenci in učenke izredno pohvaljeni s strani članov kluba Soške elektrarne, bo izražena želja zagotovo upoštevana pri pripravi aktivnosti v prihodnje.

  

Dostopnost