V četrtek, 13.09.2018 smo izpeljali prvi športni dan v novem šolskem letu in sicer smo se odpravili na 876m visoki vrh Zgorelec s katerega je prekrasen pogled na celotno Banjško planoto proti severu in v ozadju na tolminsko hribovje, proti zahodu v daljavi opazuješ obrise Dolomitov, še malce bolj proti zahodu se ti na dlani pojavi Sveta gora in v ozadju Jadransko morje. Vzhodna stran ti ponuja pogled na Lokve in Trnovski gozd.

Športnega dne se je udeležilo 27 učenk in učencev od 6.do 9. razreda s štirimi spremljevalci. Najprej smo se z avtobusom in šolskim kombijem pripeljali do bivše osnovne šole v Spodnjem Lokovcu, nato pa peš nadaljevali v smeri Banjšic. Približno na sredini lepe makadamske poti nas je pot peljala na strm, vendar ne dolg vzpon na vrh Zgorelca. Po malici in krajšem oddihu smo se spustili nazaj do makadamske poti in nadaljevali proti Veterniku, prečkali njegovo jugovzhodno pobočje in po lepih gozdnih poteh ponovno prišli do poti, ki nas je mimo starih značilnih lokovških hiš vodila nazaj na izhodišče. Lepo vreme, pašniki z ovcami in konji, razpoloženi in prijetni otroci in ne prezahteven izlet so ustvarili lepo športno dopoldne, ki nam bo vsem ostalo v prijetnem spominu.