Letos smo različnim tujim jezikom široko odprli vrata 26. septembra, ki je tudi uradni dan Evropskega dneva jezikov. Učenci druge in tretje triade so spoznavali tuje pregovore in reke, preizkušali so se v zapisovanju le-teh v različnih jezikih, jih primerjali z ustreznimi slovenskimi pregovori ter uporabili svojo domišljijo tako, da so dobesedni pomen besednih zvez, ki tvorijo pregovor, tudi narisali.

V začetku oktobra pa smo v živo spoznali tudi prav poseben jezik – danščino. Obiskal nas je študent pedagogike iz Kobenhavna, z nami pekel palačinke, pel pesmi, igral pantomimo, nam prebral znano pravljico o Žabjem princu ter odgovarjal na vedoželjna vprašanja naših učencev – vse od »What’s your name?« v 2. razredu pa do »What are the schools in Denmark like?« v 7. razredu. Učenci so tako ugotovili tudi, da otroci na Danskem obiskujejo osnovno šolo 10 let, da ne začnejo s 1. ampak z 0. razredom, ter da je razpon njihov ocen od minus 3 do 12.  Izmenjali smo si ščepec danskih (od Rødgrød med fløde, ki je ime za dansko sladico in ena izmed najtežjih besednih zvez, ki jih tujci lahko izgovorijo, pa do Velbekomme za dober tek) in slovenskih besed, naš gost Jakob pa je ob slovesu dejal: » I have never seen a school so small and so wonderful. The kids are very, very nice and the atmosphere is fantastic. I wish all schools were like this and I would very much like to work at a similar place some day.«

Dostopnost