Bevkova domačija, po domače pri Volarju, stoji v spodnjem delu vasi Zakojca. V domačiji je pisatelj preživljal otroštvo in rano mladost. Za obiskovalce je bila svečano odprta leta 1990, ob 100. obletnici pisateljevega rojstva, ko sta bili v njej urejeni etnološka in literarno-zgodovinska razstava. Prva nam predstavi značilno bivalno okolje bajtarske domačije na začetku 20. stoletja na Cerkljanskem, druga nam preko knjig, fotografij in predmetov osvetli pisateljevo življenjsko pot.

To so si ogledali učenci naše šole in ob tem prisluhnili še zanimivi pripovedi o življenju in delu velikega primorskega pisatelja.

Na turistični kmetiji Pri Flandru pa so jim dan popestrili konji, ki so jih  na svojih hrbtih ponesli nekaj krogov.