13.11.2020

Vrtec bo še naprej deloval v zmanjšanem obsegu tudi od 16.11.2020 naprej. Predvidoma bo tako vsaj 14 dni. Nujno varstvo se zagotavlja za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način ali opravljajo dela, ki so pomembna za delovanje družbe in države, seveda v soglasju z občino, v katerem vrtec deluje.

____________________________________________________________________________________________________________

6.11.2020

NUJNO VARSTVO – 9.11. – 13.11.2020

Tudi v tednu od 9.11. do 13.11.2020 bo v vrtcu organizirano nujno varstvo za vse starše, ki so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drugi način ali opravljajo dela, ki so pomembna za delovanje družbe in države.

V posamezni skupini bo največ 6 otrok ter vzgojitelj/ica. Vsaka skupina bo imela svoj prostor oziroma igralnico, med posameznimi skupinami ne bo prihajalo do stikov, vzgojitelji/ice pa bodo nosili/e zaščitne maske. Poslovni časi vrtcev ostajajo nespremenjeni, organizirana bo prehrana otrok v tem času.
Za vključitev otroka v varstvo morata oba starša predložiti dokazilo za izkazovanje potrebe po nujnem dostopu vrtca (npr. potrdilo delodajalca).
Starši morate predložiti tudi podpisano izjavo, da je otrok zdrav in da zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

Potrebo po nujnem varstvu sporočite na elektronski naslov:

branka.usaj@guest.arnes.si

ali

tel. številko 041 908 489 (v.d. ravnateljice Branka Ušaj).

23.10.2020

Obveščamo vas, da je v naslednjem tednu, od 26.10. do 30.10.2020, vrtec zaprt. Glede na trenutno epidemiološko situacijo vam želimo, da bi v tem času ostali zdravi v krogu svoje najožje družine.

16.10.2020

Zaradi novih ukrepov v zvezi s preprečevanjem širitve virusa Covid-19 bo od ponedeljka, 19.10.2020 do preklica omejeno gibanje po šoli in vrtcu za vse starše. Ob prihodu pozvonite na zvonec ob vhodnih vratih in otroka bo prevzela ena od vzgojiteljic. Enak protokol velja popoldne ob prevzemu.

1.9.2020

S 1.9.2020 se odpirajo vrata osnovnošolcem in vrtčevskim otrokom. Zaradi razmer v povezavi z okužbo z virusom COVID – 19, bodo tudi v tem šolskem letu veljali določeni ukrepi.

• Obvezna uporaba maske ob predaji in prevzemu otroka v vrtec (oddaja in prevzem poteka na hodniku pred vrtcem).
  • V vrtec naj prihajajo le zdravi otroci brez znakov okužb dihal.
  • Starši prinesejo podpisano »Izjavo staršev pred vstopom otroka v vrtec«.

SPREJEM PRVOŠOLCEV IN NOVINCEV V VRTEC

Sprejem prvošolcev in novih otrok v vrtec bo ob upoštevanju vseh priporočil NIJZ potekal 1.9.2020 s pričetkom ob 9.00 na igrišču, v primeru slabega vremena v telovadnici (uporablja se zunanji vhod). Obvezna je uporaba zaščitne maske in razkuževanje rok.