Dogajanje na šoli

TRADICIONALNO SLOVENSKO KOSILO

V četrtek, 11.11.2021, nas je obiskal kuhar Aljaž s Turistične kmetije Široko. Skupaj s kuharico Anico sta pripravila slastno kosilo, ki ga je sestavljala jota, domača klobasa in čokoladni štruklji. Kuhar Aljaž se je predstavil vsem otrokom iz vrtca in učencem iz šole, predstavil je poklic kuharja, prikazal, kako se naredi štruklje, in z veseljem odgovarjal na njihova vprašanja.

PODROČNO PRVENSTVO ATLETIKA ekipno

V četrtek, 11.10.2021, smo se udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki se je odvijalo v športnem parku v Novi Gorici. Na prvenstvu smo nastopili s štirimi učenkami in enim učencem, ki so nastopili v štirih atletskih disciplinah, v kategoriji starejših učenk in učencev. Tekmovanja so se udeležili :
ANA MUROVEC – skok v daljino
EMA MAGAJNE – tek 60m
Doroteja ŠULIGOJ – vortex
HANA WINKLER MILOVANOVIČ – vortex
Timotej SUSIČ – vortex
Tekmovanje je potekalo v lepem, sončnem vremenu, kjer so se naši tekmovalci resnično lepo odrezali in prikazali zelo borbene nastope, ter dosegli izvrstne izide. Ana Murovec je zmagala v skoku v daljino z rezultatom 5m, prav tako je zmagala Doroteja Šuligoj pri metu vortexa z rezultatom 40,50m, v isti disciplini pa je Hana Wikler Milovanovič zasedla tretje mesto z rezultatom 36,80m. Pri starejših dečkih je Timotej Susič v isti disciplini z rezultatom 48,90m zasedel 5.mesto. Ema Lapajne je v teku na 60m z rezultatom 9,27 zasedla 8.mesto, dekleta pa v štafeti 4x100m z rezultatom 59,73 7. mesto in za manj kot pol sekunde zgrešile stopničke. Lahko smo ponosni na njih in jim iskreno čestitamo.

___________________________________________________________________________________________________

ŠOLA V NARAVI – CERKNO

9.9.2021

Včeraj so se učenci udeležili prvega dela plavalnega tečaja in si ogledali “Laufarijo”. Sprehodili so se po Cerknem in poiskali nekaj zanimivosti, zvečer pa jih je čakal pohod z lučkami.

Danes pa so se učenci preizkusili v izdelavi ladjic iz naravnih materialov. Ladjice so nato izpluli po reki. Odkrivali so vodo in njene skrivnosti. Udeležili so se drugega dela plavalnega tečaja, zvečer pa jih čaka zabavni večer.

Slike iz šole v naravi si lahko ogledate v galeriji.

4.9.2021

ŠPORTNI DAN LOKVE, SKOPICA

V soboto, 04.09.2021, smo v sklopu praznovanja 150 let šolstva v Čepovanu izvedli prvi športni dan v šolskem letu 2021/22, za učenke in učence od 1. do 9. razreda. K udeležbi na športnem dnevu so bili povabljeni tudi starši učenk in učencev. Izbirali so lahko med dvema možnostima, pohodom na Lokve in kolesarskim izletom na Skopico. Več slik v galeriji.