Župančičeva frulica je projekt s tradicijo. Vključuje mlade literarne ustvarjalce in umetnike govorjene besede iz slovenskih in zamejskih šol. Zaključno srečanje osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov ter osnovnošolskih deklamatorjev poteka vsako leto sredi junija v Župančičevi Beli krajini.

Na razpisu za jubilejno 30. Župančičevo frulico je sodelovalo 172 mladih pesnikov in deklamatorjev iz 77 slovenskih šol. Pesniška strokovna komisija (Veronika Dintinjana, Igor Divjak, Janko Lozar) in deklamatorska strokovna komisija (Mateja Perpar, Tjaša Koprivec, Gašper Jarni) je izbrala finaliste, ki so se 11. 6. 2020 ob 19.00 na Youtubu predstavili na filmu Župančičeve frulice 2020. Strokovni komisiji sta preko filma razglasili zmagovalce – dobitnika Župančičeve frulice za najboljšega osnovnošolskega in srednješolskega pesnika in dobitnika pastirskega roga za najboljšega deklamatorja.

Med petimi finalisti Župančičeve frulice za osnovnošolske pesnike je tudi naša Laura Markič iz 9. razreda.

Oglejte si celotno prireditev ali pa posnetek Laurine pesmi. ( Laura je na posnetku od 29. minute dalje)

https://www.youtube.com/watch?v=bGDWUOarXzo

Lauri še iskrene čestitke za zlato priznanje na državnem tekmovanju za Cankarjevo priznanje.

Dostopnost