Regijski otroški parlament je potekal v torek, 19.3.2019, v Tolminu.  Tema letošnjega parlamenta je bila Šola in šolski sistem.

Iz naše šole sta se parlamenta udeležili 2 učenki: Ana Murovec in Maša Marinič. Učenci so se pogovarjali o argumentih za in proti glede šole in šolskega sistema.

Zaključki regijskega parlamenta:

• Domače naloge naj bodo obvezne, a v manjših količinah, saj vzamejo preveč prostega časa. Njihov namen naj bo utrjevanje in priprava na ocenjevanje.
  • Učenci naj imajo možnost kombinirane uporabe e-učbenika in tradicionalnega učbenika s čim več možnostmi izražanja lastnega mnenja in pogleda na stvari.
  • V šoli bi moralo biti več ur namenjenih vzgojnim predmetom, ki učijo za življenje. Pi teh predmetih bi morali opustiti ocenjevanje.
  • Šola v naravi bi morala potekati vsako leto, saj tu pridobivamo praktične izkušnje, spoznavamo kraje in vrstnike, pouk poteka bolj sproščeno.
  • Šola nam ne nudi dovolj praktičnega znanja. Menimo, da bi moralo biti tega učenja več, saj bi nam tako znanje koristilo za kasnejše življenje.
  • Za NOP je predlagana tema naša prihodnost.

V zadnji točki se je potrdilo  člane delegacije za nacionalni otroški parlament, ki bo 8.4.2019 v Ljubljani. Predstavnica naše šole je Ana Murovec.