Učenci od 1. do 5 . razreda so imeli 1. 6. 2017 naravoslovni dan – ekskurzijo v Ljubljano obisk Minicitya (malo mesto poklicev).

Minicity je tematski program zabave, ki uporablja metodo didaktične igre, in je namenjen otrokom od 2. do 12. leta starosti. V njem otroci skozi didaktične igre pod vodstvom izkušenih animatorjev spoznavajo različne poklice in osvajajo uporabna znanja za vsakodnevno življenje. Minicity program se izvaja v tematskem parku v podobi majhnega mesta.

Učence je ob prihodu pričakal raček Junior – pokrovitelj nagradnega zajtrka, ki so ga otroci dobili, je namreč Argeta. Učenci so pomalicali in se nato podali v malo mesto. Najprej so imeli nekaj naravoslovnih delavnic oz. obisk kotičkov z naravoslovno tematiko. V drugem delu pa so spoznavali še različne poklice – avtomehanik, trgovka, policist. Imeli so tudi delavnico  peke piškotov.

Dostopnost