Ob začetku nove sezone branja za bralna priznanja nas je na predvečer 17. septembra, ko se le-ta začenja,  obiskal pisatelj Žiga X Gombač. Na zanimiv način se nam je predstavil ob nekaterih svojih delih. Ob koncu svojega nastopa je prvošolcem podaril knjigo Leopolda Suhodolčana in Marjana Mančka 7 nagajivih, ki jih bo motivirala za branje. Kulturno prireditev so obogatili učenci naše šole z recitacijo, branjem odlomka iz pisateljeve knjige, s petjem in skladbo na violini. Kot predstavnik Društva bralna značka je bil z nami tudi pisatelj Slavko Pregl. Bivša učenka naše šole, danes pa dijakinja na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, nas je v svet glasbe popeljala s svojo flavto. Nepozabno je bilo srečanje in klepet s pisateljem po uradnem delu, ko nam je radodarno delil avtograme.

gombac

Dostopnost