OBVESTILO

V ponedeljek, 18. 11. 2019, bodo učenci 1.–9. razreda obiskali Postojnsko jamo.

Odhod izpred šole bo ob 7. 50. Starši, ki v šolo sami vozite svoje otroke, poskrbite, da bodo v šoli ob 7.45.

Primerno naj se oblečejo in obujejo, malico vzamejo s seboj od doma.

Vrnili se bodo približno ob 14.00. Sledi prevoz otrok domov s kombiji.

Spoštovani,

Z velikim veseljem vas obveščamo, da ob novembru, mesecu preprečevanja zasvojenosti, natanko v torek, 19.11.2019  pričenjamo z izvajanjem novega brezplačnega preventivnega program za starše »Pot starševstva«. Program se deli v tri sklope glede na starost otroka.  Vsak sklop povprečno 3 mesece, ker predvideva eno srečanje v trajanju 1,5 h na 14 dni. Vse dodatne informacije v zvezi s programom najdete na www.mc-novagorica.si!

Sklopi in termini izvajanja (več informacij na www.mc-novagorica.si):

POT STARŠEVSTVA za starše najstnikov OTROK STARIH OD 12/13 LET dalje – PRIČETEK 19.11.2019, 17.30-19.00, Mladinski center Nova Gorica

1. POT STRAŠEVSTVA za starše otrok starih od 6 do 11/12 let – v letu 2020 (obvestimo naknadno)
  2. POT STARŠEVSTVA za starše otrok starih od 0 do 5 let – v letu 2020 (obvestimo naknadno)

MC_nova Gorica_Plakat A3_Pot Starsevstva_01_ vpis 2019_02

Spoštovani,

v okviru novembra, meseca preprečevanja zasvojenosti Mladinski center Nova Gorica v sodelovanju s partnerji prireja številne dogodke, med katerimi tudi interaktivno predavanje za mlade » Premagaj strah, stres in tremo – skrivnosti genijev in uspešnih mladih«, ki se bo odvijalo v četrtek, 14.11., 16.30-18.00 v prostorih Mladinskega centra Nova Gorica. Pogovor bo vodil Andrej Pešec univ. dipl. politolog in strokovnjak za odnose, vzgojo in osebni razvoj. Vstop je prost.

MC Plakat_A3_najava dogodkov 01 pešec

PROMOCIJA POKLICEV

V četrtek, 14.11.2019, se bodo prijavljeni učenci 9. razreda v Novi Gorici udeležili dogodka Promocija poklicev, ki ga organizira Območna obrtno-podjetniška zbornica Nova Gorica.

OBVESTILO O POJAVU NAGLAVNIH UŠI

Spoštovani!

Obveščamo vas, da smo na šoli zaznali pojav uši. Prosimo vas, da si ogledate spletno stran NIJZ in izvedete potrebne ukrepe.

Za sodelovanje se vam najlepše zahvaljujemo!

PRIPOROČILA ZA PREVOZ ŠOLSKIH OTROK

Šolski prevozi

PROMOCIJA POKLICEV 2019

V četrtek, 14.11.2019, so se nekateri učenci 9. razreda udeležili dogodka »Promocija poklicev«, ki se je odvijal v Novi Gorici. Dogodek je organizirala Obrtna zbornica Nova Gorica.

Zborno mesto je bilo pred Mestno občino Nova Gorica. Nato so se učenci razdelili v skupine in si ogledali izbrani poklic. Prisluhnili so podjetnikom, ki so jim z velikim navdušenjem predstavili svoj poklic.

SIMBIOZA GIBA

Čeprav smo si lansko leto obljubili, da se čez leto ponovno srečamo, je bila letošnja udeležba v slovenskem projektu Simbioza giba 2019, pod geslom: “Gibanje je življenje in življenje je gibanje, ” precej skromnejša. Letošnje akcije so se udeležile zgolj dve babici in ena mama s svojimi mladimi nadobudneži. Projekt, ki združuje različne generacije v gibanju, druženju in športu je v letošnjem letu potekal od 14. do 21. oktobra, na najrazličnejših lokacijah po vsej Sloveniji. Ena izmed lokacij je bila tudi naša šola, kjer je bila ura športa organizirana 17. oktobra v popoldanskem času. Čeprav v skromnem številu smo lepo izkoristili uro vadbe, kjer smo se preizkusili v spretnostih plezanja, premagovanja ovir in najrazličnejših skokih, za zaključek pa še poizkusili s skoki na mali prožni ponjavi. Otroci so se zabavali in uživali, babici sta obujali spomine na svoje šolske dni, ki sta jih preživeli ob izvajanju takšnih vragolij, edina mama pa se je strinjala, da bi takšnih dogodkov moralo biti več, za koristi starih in mladih.

Vadbo smo zaključili ob sproščenem druženju in klepetu, z obljubo, da se prihodnje leto, pa prav zares, ponovno srečamo.

SPOMINSKA SLOVESNOST OB 75-LETNICI POŽIGA ČEPOVANA

V soboto, 12. 10. 2019, se je v dvorani Gasilskega doma Čepovan odvila spominska slovesnost ob 75-letnici požiga naše vasi. Prisluhnili smo slavnostni govornici Vidi Škrlj, predsedniku KO ZB Čepovan Radu Bolčini, ki je predstavil zgodovino našega kraja s poudarkom na drugi svetovni vojni in požigu vasi. Poleg Vokalne skupine Zimzelen, flavtistke Polone Šuligoj, harmonikarja Uroša Ceja so nastopili tudi učenci naše šole. To so bili recitatorji Tadeja Kravanja, Kristina Ušaj, Eva Bremec (tudi violinistka), Nina Murovec, flavtistka Neli Pisk, harmonikar Tadej Kovačič in voditeljica programa Laura Markič.

UNICEF V DIALOGU, PRIJATELJSTVO

11.10.2019 je  ga Asja Šinigoj  iz mladinskega centra Nova Gorica izvedla delavnico »PRIJATELJSTVO in UNICEF V DIALOGU  «. Učenci so igrali sociale igre: Poštar, atomi, telefon, baloni, semafor in veliko poudarka je  posvetila odnosom  med njimi.

Za zaključek so izdelali verigo prijateljstva.

TEDEN OTROKA

Učenci 4. In 5. razreda so imeli v tednu otroka različne dejavnosti.

Utrinki v tednu otroka: naučili smo se pravilno umivati zobe, spoznali vrste odvisnosti in kaj se dogaja z našim telesom v puberteti.

Igrali smo se socialne igre in likovno izražali na naslov » Naše pravice«.

november 2019
« Okt   Dec »