VABILO

VABIMO VAS NA PREDSTAVO »DO TISTE STEZICE«, KI BO V SREDO, 17.4.2019 V DVORANI GASILSKEGA DOMA ČEPOVAN OB 18:00.

VLJUDNO VABLJENI!

DRAMSKI KROŽEK OŠ ČEPOVAN

VLOGE:

Razbojnik Frko – Eva Bremec       Razbojnica Lina – Laura Markič

Kraljica Gaja – Maša Marinič

Smetko – Natan Mužič

Škratek Copatek, Nevihta – Tadeja Kravanja

Škratje – Kristina Ušaj, Nina Murovec, Ana Murovec, Matevž Bremec, Jernej Šuligoj

Drevesa – Rok Marinič, Hana Winkler Milovanovič, Doroteja Šuligoj, Lana Vončina Čadež, Ana Slivka, Neli Pisk

MENTORICA: Ana Plesničar

VPIS OTROK V VRTEC ČEPOVAN ZA ŠOLSKO LETO 2019/2020

Vpis bo potekal v sredo, 3.4.2019med 10.00 in 12.00 uro ter med 14.00 in 17.00 uro.

Vpisujemo otroke od 11. meseca starosti dalje.

Ob vpisu imejte s seboj EMŠO otroka in EMŠO staršev.

Za vse dodatne informacije lahko pokličete svetovalno delavko na telefonsko številko 05/30 72 906.

DELAVNICE MEDOBČINSKEGA DRUŠTVA PRIJATELJEV MLADINE

Obveščamo vas o dogodkih, ki jih organizira Medobčinsko društvo prijateljev mladine Nova Gorica v njihovih prostorih. Več o dejavnostih najdete na spodnji povezavi.

Predavanja

PRAZNOVANJE 70-LETNICE PLANINSKEGA DRUŠTVA

Planinsko društvo Nova Gorica je 9.4.2019 v Slovenskem narodnem gledališču v Novi Gorici slavnostno obeležilo 70-letnico delovanja.

Samim velikim pevskim imenom (g. Vladimir Čadež, ga. Polona Kante Pavlin, g. Zdravko Perger), odrskim igralcem (g. Radoš Bolčina), komornim glasbenikom (Godalni kvartet NOVA, Trobilni kvintet Goriškega pihalnega orkestra, bobnar in tolkalec Gal Furlan, MePZ Motiv), cirkuški plesalki Dani Auguštin in plesalcem Pro dance company se je pridružilo tudi devet naših učencev, ki so s svojimi prispevki dodali majhen kamenček v mozaiku celotnega dogajanja.

Bila je čudovita gledališka izkušnja, ki jo verjetno nikoli ne bomo pozabili.

PREDSTAVITEV INŠTRUMENTOV

Učenci prve triade in trije vrtčevski otroci so 3.4.2019  prisluhnili učiteljem iz Glasbene šole Nova Gorica. Predstavili  so jim različne inštrumente: od bolj prepoznavne harmonike, kontrabasa, prečne flavte, kitare in violine do harfe, trobente in fagota. Otroci so z radovednostjo poslušali različne zvoke, zraven prepevali in sodelovali v pogovoru.

33. FESTIVAL TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

Učenci turističnega krožka smo se v torek, 2.4.2019, odpravili v Novo Gorico na 33. festival Turizmu pomaga lastna glava. Letošnja tema festivala je bila Turistični spominek mojega kraja. Naslov naše turistične naloge je bil Lokovačec. Predstavljali smo kraj Lokovec ter kovaštvo. Izdelali smo spominek – žebelj čibilj na leseni deščici, na katero smo vtisnili napis Lokovec. Na turistični tržnici smo prikazali kovačijo, delili prospekte in naš spominek, obiskovalce pa smo povabili tudi k igri kolo sreče, kjer so lahko prejeli različne nagrade (knjižna kazalka, balon, bonbon ali žebelj varlč).Za naše delo in sodelovanje na turistični tržnici smo prejeli srebrno priznanje.

Pri turističnem krožku smo sodelovali Ana Murovec, Neli Pisk, Timotej Susič, Doroteja Šuligoj,  Lana Vončina Čadež in Hana Winkler Milovanović.

SVETOVNI DAN VODA

Ob svetovnem dnevu voda  se je v petek, 22. 3. 2019, 23 učencev od 1. do 5. razreda udeležilo ob bajerju v Borovem gozdičku v Novi Gorici  izobraževalnih  delavnic.

OGLED SMUČARSKIH SKOKOV V PLANICI

Kot že vrsto let, je tudi letos Zavarovalnica Triglav d.d. organizirala ogled smučarskih skokov v Planici, za učence osnovnih šol iz vseh krajev Slovenije. Iz Območne enote Nova Gorica je na ogled veličastne prireditve odšlo 200 učencev in njihovih spremljevalcev iz vseh šol severno primorske regije.

Dobra organizacija, sončen in topel dan, ter seveda vrhunski tekmovalci so nam ponudili vse kar lahko pričakuješ na eni največjih športnih prireditev v Sloveniji. Veličastno navijanje skoraj 14000 glave množice učencev iz vseh koncev Slovenije, dolge, rekordne skoke, avstrijec Stefan KRAFT in japonec Ryoyu KOBAYASHI sta pristala pri 248 oziroma 249m, Robert Kranjec je kot prvi na svetu dvestoosmič preskočil magično mejo 200m in kar osem slovenskih orlov na petkovi posamični tekmi zaključka svetovnega pokala, so prispevali k nepozabnemu dnevu na tednu planiških skokov.

Tudi  učenci OŠ Čepovan so se pridružili pravemu športnemu rajanju v dolini pod Poncami in pripomogli pri ustvarjanju tega neverjetnega športnega dogodka.

april 2019
« Mar   Maj »